Hakkımızda

Hakkımızda

BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU

Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 59. Maddesi’nde “Devlet, her yaştaki Türk vatandaşlarının beden ve ruh sağlığını geliştirecek tedbirleri alır, sporun kitlelere yayılmasını teşvik eder. Devlet başarılı sporcuyu korur” denilmektedir.  Bu amacın gerçekleşmesi için başta kamu kurumları olmak üzere ülkemizin tüm kurum ve kuruluşlarına görev ve sorumluluklar düşmektedir. Ülkemizdeki her beş kişiden birisinin yaşadığı, “üç büyük” spor kulübünün bulunduğu bu bağlamda adeta ülkemizin spor başkenti denilebilecek bir ilimiz olan İstanbul’da bulunan kurumumuzun yeni ve önemi büyüktür.

Bu bilinçle İstanbul gelişim Üniversitesi bünyesinde 2013 yılında çağın gerekleri doğrultusunda eğitim-öğretim hizmeti üreterek çağdaş, dinamik, kendine güvenen, sağlıklı, yaşam kalitesi yüksek, sosyal, sorumluluk sahibi; eğitime, spor bilimlerine ve performans sporuna hizmet edebilecek, antrenör, spor yöneticisi, rekreasyon lideri ve spor bilimciler yetiştirmek amacı ile Antrenörlük eğitimi, rekreasyon ve spor yöneticiliği ve egzersiz olmak üzere dört bölümden oluşan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu kurulmuştur.

Yüksekokulumuz 2016-2017 öğretim itibariyle her dört her üç bölümüne de öğrenci alarak eğitim öğretim hayatına başlamıştır. Bu yıl ilk mezunlarımızı veriyor olmanın heyecanı ve sevincini yaşamaktayız.

Yüksekokulumuz ve bölümlerinin ve mezunlarımızın Üniversitemize, İlimize ve Ülkemize faydalı hizmetler yapması, en büyük dileğimiz ve arzumuzdur.

Şimdiye kadar okulumuzda öğrencilerimiz ve hocalarımız ve tüm personel personelimiz çeşitli spor branşlarında kısıtlı şartlar ve imkanlarla birlikte önemli başarılara ulaştık. Bunlardan bazıları;

 

2015-2017 İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTELER ARASI YAPILAN MÜSABAKALARDAKİ SPOR BAŞARILARI

 

  • 17-20 Mart 2016 Türkiye Üniversitelerarası Marmaris’de Düzenlenen Türkiye Kickboks Şampiyonasında Üniversitemizi temsil eden Uçak Motor ve Bakım  Bölümü 1. sınıf öğrencimiz Mehmet KORKMAZ Türkiye Üçüncüsü oldu. Gelişim Üniversitesi Üniversiteler arası Türkiye 3.sü oldu.

 

  • 18-24 NİSAN 2016 Bu yıl 7.’si düzenlenen Türkiye Üniversiteler Arası Muay-thai Şampiyonasına, İstanbul Gelişim Üniversitesi damgasını vurdu. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu katkıları ile Muaythai  Şampiyonası organize edildi. Antalya’nın Kemer ilçesinde gerçekleşen yarışma, 18-24 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirildi. Fizik ve Rehabilitasyon öğrencisi Caner AYDIN Şampiyonada Türkiye 2. Si oldu.

 

  • Mart 2016 gerçekleştirilen Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun düzenlediği üniversiteler arası basketbol müsabakalarında İstanbul Gelişim Üniversitesi ERKEK  Basketbol takımımız İstanbul Şampiyonu oldu ve bir üst lig olan 1. Lige yükseldi. Gelişim Üniversitesi Basketbol İstanbul Şampiyonu oldu.

 

  • ARALIK 2016 Gerçekleştirilen Türkiye Üniversiteler Federasyonunun düzenlemiş olduğu İstanbul Üniversiteler Arası Yapılan Erkek Voleybol müsabakasında İstanbul Gelişim Üniversitesi ERKEK Takımlarımız İstanbul Şampiyonu olmuştur. Gelişim üniversitesi basketbol İstanbul Şampiyonu oldu İstanbul Üniversiteler Arası.

 

  • KASIM-ARALIK 2016 GERÇEKLEŞTİRİLEN Türkiye Üniversiteler Federasyonunun düzenlemiş olduğu İstanbul Üniversiteler Arası Yapılan Erkek Voleybol müsabakasında İstanbul Gelişim Üniversitesi BAYANTakımlarımız İstanbul Şampiyonu olmuştur.

 

  • KASIM 2016 GERÇEKLEŞTİRİLEN İstanbul Gelişim Üniversitesi ERKEK Futsal Takımı, Türkiye Üniversite Federasyonunun düzenlemiş olduğu futsal turnuvasında İstanbul 2.si olmuştur. Gelişim üniversitesi Erkek Futsal Takımımız İstanbul 2.si oldu İstanbul Üniversiteler Arası.

 

  • 9-17 MAYIS 2016 ANTALYA KOÇ SPOR FEST Üniversite Oyunlarında İstanbul Gelişim Üniversitesi ERKEKFutbol Takımımız Süper lig Müsabakalara katıldı. Üniversitemiz grupta kalarak süper Lig’de kalma başarısını elde etti.


2017 ve 2018 KOÇFEST Üniversite Oyunlarında Futbol Takımımız iki sene üst üste Türkiye 3. olmuştur.
 

  • BAYAN FUTSAL takımımızda bu sene yeni kurulduğu için gelecek sene altyapısı oluşturdu hazırlık maçları yapıldı. Önümüzdeki dönemde üniversitemizi temsilen başarıların geleceği bir takım çalışması içerisindeyiz.

 

NOT: YAKLAŞIK 80 LİSANSLI SPORCUMUZ GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ SPORCULARI OLARAK YAPILAN ÜNİVERSİTELER ARASI SPOR MÜSABAKALARINDA ÜNİVERSİTEMİZİ TEMSİL ETMİŞTİR.

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01

E-mail

bilgi@gelisim.edu.tr